Barclays premier league

2020-08-11

Młodszym czytelnikom niezbędne jest jeszcze jedno wyjaśnienie. Do 1964 r. z przerwą 1951 - 1957 skład reprezentacji ustalany był przez kapitanów związkowych lub komisję, kapitanaty złożone z fachowców nie będących trenerami.


Barclays premier league, a wspomnienia sportowe

Tak było u nas i tak było niemal we wszystkich krajach. Tak więc nie byli trenerami: J. Kałuża, H. Reyman u nas, a G. Sebes na Węgrzech, H. Meisl w Austrii i V. Pozzo we Włoszech. Trenerzy mieli inny zakres pracy. A więc przygotowanie piłkarzy do meczu, opieka i dyrektywy nad nimi w czasie spotkania, opiniowania formy zawodników selekcjonerom. Podobnie działo się w Wielkiej Brytanii. Oczywiście, że w zależności od osobowości trenera różnie kształtował się jego wpływ na skład drużyny. Jedni ograniczali się tylko do treningu, drudzy uważali za swój obowiązek sugerowanie konkretnych zmian w odniesieniu do barclays premier league https://www.typ.pl/pilka-nozna/porownywarka-kursow/anglia/premier-league/44b6c8a.


Pierwszym trenerem PZPN w okresie międzywojennym był Marian Spojda, były reprezentacyjny pomocnik z poznańskiej Warty. Zaraz po II wojnie trenerem reprezentacji w latach 1947 - 1949 był Wacław Kuchar. Jego następcą został Ryszard Koncewicz, który z czasem aż trzykrotnie łączył obydwie funkcje selekcjonera i trenera. W drugiej połowie lat pięćdziesiątych za kadencji H. Rymana, Cz. Kruga i W. Motoczyńskiego trenerami byli zarówno wspomniany wyżej R. Koncewicz jak i T. Foryś, jeżeli chodzi o barclays premier league.


Kilka słów o trenerach zagranicznych. Trzeba wyraźnie powiedzieć, że nie byli to fachowcy pierwszej jakości. W okresie 1949 - 1950 trenerem był Węgier J. Seidl - Szeder, a po nim do olimpiady 1952 włącznie zaangażowano jego rodaka. Był nim T. Kiraly. Dwa niewypały. Na nieco wyższą ocenę zasłużył Francuz Jean Prouff (1959 - 1960), który przygotowywał kadrę do Igrzysk Olimpijskich w Rzymie. Polscy trenerzy mieli bez porównania lepsze osiągnięcia w nakierowaniu na barclays premier league.


Nasza reprezentacja przez długie dziesięciolecia miała ujemne saldo spotkań. Dopiero za czasów Kazimierza Górskiego stało się ono zdecydowanie dodatnie. Dokonany został wyraźny przełom. Zdobyto pierwsze medale na olimpiadach i mistrzostwach świata. I stała się rzecz bardzo interesująca, mimo różnych etapowych niepowodzeń, mimo narzekań, wszyscy jego następcy także legitymują się dodatnim bilansem, tak punktowym jak i bramkowym.