Co warto wiedzieć o pracy w roli opiekunki osoby starszej?

2020-09-01

Wiadomo, że praca opiekunki w niemczech to praca dosyć ciężka. Ważne jest zdyscyplinowanie, empatia oraz troska o drugą osobę. Na te cechy szczególną uwagę zwracają rodziny w Niemczech, które poszukują odpowiedzialnej i pracowitej opiekunki osoby starszej. Opiekowanie się osobą starszą i schorowaną jest głównie domeną kobiet. Takie są realia.Jakie cechy charakteru musi mieć opiekunka osób starszych?


Na pewno niezwykle ważna jest cierpliwość. Oprócz tego opiekuna seniora musi także mieć w sobie wiele empatii oraz cechować się troską o drugą osobę. Bez tych cech charakteru nie ma szans na odniesienie sukcesu w tym zawodzie. Wtedy rodzina będzie rozczarowana opieką nad ich babcią lub dziadkiem i szybko zrezygnuje z usług opiekunki.Jakie zadania są wymagane w pracy opiekunki osób starszych?


Na pewno ważna jest pomoc w toalecie porannej oraz wieczornej. Opiekunka musi także robić zakupy oraz sporządzać posiłki. Jeśli osoba starsza jest schorowana, a często się zdarza, że jest, wtedy do zadań opiekunki należy pilnowanie, aby podopieczny brał regularnie leki. Jest to bardzo ważne i nie wolno tego aspektu lekceważyć.