Dlaczego terapia sensoryczna jest czasami wymagana?

2020-09-06

Wymaga to z prawidłowego rozwoju naszego dziecka. W tym może świetnie poradzić sobie właśnie terapia sensoryczna. Ważna jest integracja sensoryczna ćwiczenia i zabawy http://www.trampolina-dzieci.pl/stymulujemy-dzieciece-zmysly/. Ma to niebagatelne znaczenie w rozwoju dziecka. Każdy rodzic powinien zdawać sobie z tego sprawę.Ćwiczenia i zabawy w ramach terapii sensorycznej. Jakie wyróżniamy?


Z pewnością na pierwszym miejscu musimy wymienić masowanie, głaskanie oraz dotykanie. W ten sposób dziecko uczy się odbierać bodźce przy pomocy zmysłów. Jest to niezwykle ważne i rodzice muszą o tym widzieć. Dziecko można także nosić (czasami w chuście) oraz tulić je. Nie możemy zapominać o bujaniu oraz łagodnym tańcu. To także jest bardzo ważne.Zabawa i aktywność dziecka. Dlaczego rodzice muszą o te aspekty zadbać?


Wynika to z faktu, że dziecko chce być aktywne oraz lubi się codziennie bawić. Rodzice muszą mieć tego świadomość, gdyż ma to wpływ na prawidłowy rozwój ich dziecka. Nie wolno tej kwestii pod żadnym pozorem zlekceważyć, gdyż dziecko jest najważniejsze.